نتایج جستجو برای عبارت :

ملت عشق (الیف شافاک)

دانلود کتاب صوتی شمسپاره اثر الیف شافاک MP3

دانلود فایل

دانلود کتاب صوتی شمس پاره Archives | فایلستان | فایل , ...mp20.ir › filestan › tag › دانلود-کتاب-صوتی-شمس-پاره۹ بهمن ۱۳۹۷ - دانلود کتاب صوتی شمسپاره اثر الیف شافاک MP3 نوع فایل : MP3 صوتی قابل پخش در موبایل،تبلت،کامپیوتر و سایر دستگاه ها زمان کل : ۶ ساعت و ...
دانلود کتاب صوتی شمسپاره اثر الیف شافاک MP3 | پارسی ...parsifile.ir › دانلود-کتاب-صوتی-شمسپاره-اثر-الیف-شافادانلود کتاب صوتی شمسپاره اثر الیف شافاک MP3ن
دانلود کتاب صوتی ملت عشق اثر الیف شافاک 

دانلود فایل

دانلود کتاب صوتی ملت عشق - الیف شافاک - کتابراهwww.ketabrah.ir › کتاب صوتی › داستان و رمان خارجیکتاب صوتی ملت عشق اثر الیف شافاک یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های رمان ترکیه، داستانی از دلدادگی و عشق است. ملت عشق در چند سال اخیر بیش از 500 بار به ...
دانلود کتاب صوتی ملت عشق با صدای پروین محمدیان - ناول ...novelcafe.ir › tag › دانلود-کتاب-صوتی-ملت-عشق-با-صدای-پروین-مدانلود رایگان رمان ملت
اگر بخواهیم یکی از ماندگارترین و پرفروشترین کتابهای طول تاریخ را معرفی کنیم باید از کتاب پرطرفدار 'ملت عشق' نوشته 'الیف شافاک' به ترجمه 'ارسلان فصیحی' نام ببریم که بارها و بارها تجدید چاپ شد و هنوز هم طرفداران زیادی در دنیای ادبیات دارد.

عنوان: ملت عشق
نویسنده: الیف شافاک
مترجم: ارسلان فصیحی
چهل قاعده عشق که به نام ملت عشق نیز شناخته می‌شود، توسط نویسنده‌ی فرانسوی متولد ترکیه «الیف شافاک» نوشته شده است. این رمان، اثری برگرفته از ارتباط عر
ملت عشق اثر الیف شافاک فرمت فایل: mp3 حجم فایل: 481 مگابایت نویسنده: الیف شاپاک مترجمان: ارسلان فصیحی و منیژه افشار گوینده: منیژه افشار درباره کتاب: ملت عشق، داستان دلدادگی و رهایی است. زندگی آرام و یکنواخت زنی در غرب که دستخوش شوریدگی و در هم ریختگی ...
دریافت فایل
ملت عشق اثر الیف شافاک فرمت فایل: mp3 حجم فایل: 481 مگابایت نویسنده: الیف شاپاک مترجمان: ارسلان فصیحی و منیژه افشار گوینده: منیژه افشار درباره کتاب: ملت عشق، داستان دلدادگی و رهایی است. زندگی آرام و یکنواخت زنی در غرب که دستخوش شوریدگی و در هم ریختگی ...
دریافت فایل

فقط در آینده دنبال بهشت و جهنم نگرد. هر گاه بتوانیم یکی را بدون چشم‌داشت و حساب و کتاب و معامله دوست داشته باشیم، در اصل در بهشتیم. هر گاه با یکی منازعه کنیم و به نفرت و حسد و کین آلوده شویم، با سر به جهنم افتاده‌ایم. 
 ملت عشق (الیف شافاک)
پ ن:  کدومامون تو بهشت زندگی میکنیم؟! 
بعد از عشق

نوشته الیف شافاک

ترجمه ارسلان فصیحی

نشر نیک
روایت بارداری در کتاب ها 

رمان بعد از عشق یا همان شیر سیاه الیف شافاک را دوست
ندارم. هرچند به نظرم می‌آید که ترجمه خوب و روانی دارد و مترجم طنز داستان را هم
به خوبی در آورده، و البته که چندبار مطمئن می‌شوم که مترجم زن نیست و ارسلان نام
مردانه‌ای است. اما گمان می‌کنم که این مرد هم مثل اشمیت یا دنیای زنان را خوب می‌شناسد
و یا مشاور زن خوبی دارد.

کتاب روایتی است از جنجال یک زن که می‌تر
من : الیف شافاک میگه که جهان را باید مثل کتابی ببینی، مثل کتابی که در انتظار خواننده‌اش است، هر روزش را باید جداگانه خواند. نه روی گذشته باید تمرکز کنی، نه روی آینده. اصل این لحظه است. باید صفحه به صفحه پیش بروی...
وی: این یعنی بهانه جدید برای درس نخوندن ؟ :| 
من : دقیقا :))))
وی: خب ؛ این و بقیه کتابا هم که هنوز پیشته , میاری برام, اصلا نمیفهمم یکی که کنکور داره چرا روزی سه ساعت کتاب غیر درسی میخونه؟ :/
من: الان که بیشتر فکر میکنم منظورش اینه هر روز یه ص
از کتابهایی که امسال با هم خواندیم:
آخرین سخنرانی (رندی پوش)مردی در تبعید ابدی(نادر ابراهیمی)عشق سالهای وبا(گابریل گارسیا مارکز)شوهر آهو خانم (علی محمد افغانی)جنایت و مکافات (داستایفسکی)سال بلوا (عباس معروفی)مهمانی خداحافظی (شیدا اعتماد)ملت عشق(الیف شافاک)هرس (نسیم مرعشی)عشق روی پیاده رو(مصطفی مستور)بند محکومین (کیهان خانجانی)جایی که خرچنگها آواز میخوانند (دیلیا اویینز)سه شنبه ها با موری (میچ البوم)روزنامه نویس(جعفر مدرس صادقی)صد سال تنهایی
مشخصات کتاب
کتاب ملت عشق
نویسنده: الیف شافاک
مترجم: ارسلان فصیحی
انتشارات: ققنوس
تعداد صفحات: ۵۱۱

کتاب ملت عشق در ترکیه بیش از ۵۰۰ بار به چاپ رسیده و توانسته است عنوان پرفروش‌ترین کتاب تاریخ ترکیه را به دست آورد. این کتاب در ایران هم با استقبال بسیار خوبی مواجه شده و تا به حال بیشتر از ۵۰ بار تجدید چاپ شده و توانسته است طرفداران زیادی پیدا کند
خلاصه داستان کتاب ملت عشق
این کتاب دو داستان را شامل می‌شود که به زیبایی در کنار هم و در یک کت
ملت عشق (به انگلیسی: The Forty Rules of Love) (به ترکی استانبولی: Aşk) نام رمانی نوشته الیف شافاک است که در سال ۲۰۱۰ به صورت هم‌زمان به دو زبان انگلیسی و ترکی منتشر شد. این کتاب تاکنون بیش از ۵۰۰ بار در ترکیه تجدید چاپ شده و توانسته رکورد پرفروش‌ترین کتاب تاریخ ترکیه را نیز به دست آورد. ترجمه فارسی آن در مدتی کوتاه، عنوان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های بازار کتاب ایران را کسب کرده‌است.کمپانی نت فلیکس در اکتبر ۲۰۱۹ اعلام کرده است که به زودی فیلمی بر اساس ک
چهار سال کارشناسی همکلاس بودیم، اتاق هامون توی خوابگاه نزدیک به هم نبود اما خیلی به هم سر می زدیم، فرمول های محاسبات عددی رو بیست دقیقه قبل امتحان با هم دوره کردیم، کتاب انتقال جرم و عملیات واحدِ مدرسان شریف رو ازش قرض گرفتم و ۱۳ روز دستم بود واسه کنکور ارشد خوندم، باید می رفتیم کارآموزی و دغدغه مون این بود که اگه پالایشگاه سرخس قبول نشیم و مجبور بشیم بریم پتروشیمی بجنورد واسه غذا و اسکان چه خاکی به سر کنیم، شب امتحان فرایندهای گاز توی اتاق
نقد کتاب سه دختر حوا : مهم نیست سکوت کنی تا کسی بمیرد، خودت را به بی­ خیالی بزنی و دفاع نکنی تا به خاطر تو آبروی کسی برود، مهم این است که راحت باشی.

نقد کتاب سه دختر حوا ، نویسنده الیف شافاک
خلاصه کتاب:
کتاب سه دختر حوا داستان دختری به نام پری است که در ترکیه زندگی می­ کند،مادرش مسلمانی متعصب و پدرش لاابالی است.برادرانش هم همین­ طور، با افکاری متفاوت اند!در خانه پری درگیری لفظی جریان دارد و خبری از محبت بین والدین نیست،و پر است از شبهه و سردرگ
کتاب ملت عشق الیف شافاک
عمدهٔ داستان دربارهٔ احوالات و ارتباط شمس و مولوی است و کمترین بخش‌های کتاب از زبان این دو شخصیت روایت شده‌است و سعی شده تا از نگاه و زاویه‌های گوناگون که همان شخصیت‌های دیگر داستان هستند به این دو نفر پرداخته شود.
نویسنده در این کتاب دو داستان و در حقیقت زندگی شخصیت‌های دو دورهٔ زمانی مختلف را به موازات هم پیش برده‌است. دورهٔ اول در حدود ۶۳۹ تا ۶۴۵ قمری حول و حوش زندگی مولانا و شمس می‌گردد و دورهٔ دوم در سال ۲۰۰۸
کتاب ملت عشق الیف شافاکمترجم: مریم صالحی

رمانی سراسر عاشقانه و جذاب که نویسنده ترکیه ای اثر #الیف_شافاک
با قدرت تخیل خویش ماجرای جذاب جستجوی شمس و مولانا
را با یک روایت عاشقانه امروزی در آمیخته و
در چهل فصل به بیان قصه پرداخته است.
در آخر هر فصل نویسنده پند هایی را به عنوان سرلوحه
رفتارهای اجماعی بیان میکند که به رمان رنگ و بوی عرفانی می دهد .
این رمان در دل هر فصل قصه هایی ناب و جدید را
مطرح می کند که این روایت ها در فضای مجازی دست به دست شده
کتاب ملت عشق الیف شافاکمترجم: مریم صالحی

رمانی سراسر عاشقانه و جذاب که نویسنده ترکیه ای اثر #الیف_شافاک با قدرت تخیل خویش ماجرای جذاب جستجوی شمس و مولانا را با یک روایت عاشقانه امروزی در آمیخته و در چهل فصل به بیان قصه پرداخته است. در آخر هر فصل نویسنده پند هایی را به عنوان سرلوحه رفتارهای اجماعی بیان میکند که به رمان رنگ و بوی عرفانی میدهد . این رمان در دل هر فصل قصه هایی ناب و جدید را مطرح میکند که این روایت ها در فضای مجازی دست به دست شده و
ملت عشق (چهل قانون عشق) | الیف شافاک
نام رمان: ملت عشق
نویسنده:الیف شافاک
ژانر: عاشقانه 
خلاصه رمان ملت عشق :
دانلود رمان ملت عشق خیلی وقت پیش بود. به دلم افتاد رمانی بنویسم. ملت عشق. جرئت نکردم بنویسمش. زبانم لال شد،
نوک قلمم کور. کفش آهنی پایم کردم. دنیا را گشتم. آدم‌هایی شناختم، قصه‌هایی جمع کردم
. چندین بهار از آن زمان گذشته. کفش‌های آهنی سوراخ شده؛ من اما هنوز خامم، هنوز هم
در عشق همچو کودکان ناشی…مولانا خودش را «خاموش» می‌نامید؛ یعنی سا
کتاب ملت عشق
نویسنده: الیف شافاک
مترجم: انسیه رضایی
ناشر : نسیم قلم
رقعی شومیز
416 صفحه
این کتاب دو داستان را شامل می‌شود که به زیبایی در کنار هم و در یک کتاب
گنجانده شده است. دورمان که موازی هم جلو می‌رود. و به گونه‌ای به همدیگر
ارتباط دارند. یکی از این داستان‌ها در سال ۲۰۰۸ در امریکا و دیگری در قرن
هفتم در قونیه اتفاق می‌افتد. ملت عشق داستان زندگی زنی در غرب را روایت
می‌کند که با عرفان شرق آشنا می‌شود.داستان اول کتاب مربوط به اللا
روبینش
چقدر این جملات به دلم نشست....
انگار که از وجود من برخواسته بود:
عشق نوعی میلاد است...
اگر پس از عشق همان انسانی باشیم که پیش از عشق بودیم،
به این معناست که به قدر کافی دوست نداشته ایم.
اگر کسی را دوست داشته باشی
با معناترین کاری که میتوانی به خاطر او انجام دهی،
تغییر کردن است...
باید چنان تغییر کنی که تو از تو بودن به در آیی.
(کتاب ملت عشق _ الیف شافاک)
با شما همخون نیستم. تولدم در میان شما تصادفی بیش نیست. یکی از کودکانی هستم که به دنیا آورده اید تا هراستان را از مرگ بخوابانید. در زمره ی همان کودکانی که چون باز هم گریزی از مرگ نیافته اید به دنیایشان آورده و به دست تقدیر سپرده اید. تخم هایم را روی زمین پراکنده می کنم چرا که تنها راه ممانعت از پایان تصادفی عمری است که تصادفا آغاز شده است...
من گنجی نیستم در صندوقی در بسته که انتظار نور آفتاب را میکشد، گنجی که کسی که قدرش را ندانسته. جواب هر سوالی
سلام
رفته پیش امام جمعه‌ی شهر و گفته «اگر معرفیم نکنید به یه بانک تا بتونم برای عملِ قلبِ بازِ شوهرم و خرید دریچه، وام بگیرم، مجبور میشم برم نزول کنم اونوقت گناهش گردن شمایی که میتونستید کاری بکنید و نکردید.»
امروز گفت: «ده میلیون تومن نزول کردم» اشک تو چشماش حلقه زد و گفت «از کسی که پشت همین امام جمعه نماز میخونه»
یعنی اون جمله به همراه اون اشکی که مثل یه بچه ای که از روی ناتوانی در مقابل تنبیه‌های ناجوانمردانه‌ی پدر و مادرش زار میزنه، تَن
دوست بابا بهم می گه: ایشالا اولین رمانتو کی می خونیم سولویگ؟
تصویر میکروثانیه ای هیوا رو می زنم کنار و می خندم: اوووو، منو چه به رمان نوشتن؟
می گه: یعنی هیچی نمی نویسی؟ داستانک؟ داستان کوتاه؟
می گم: نه، داستان نمی نویسم دیگه. هرازگاهی یه چرت و پرتایی می نویسم، اما نمی شه اسمشونو داستان گذاشت.
می گه: خوبه، بنویس. مگه بقیه چی می نویسن؟ بقیه هم چرت و پرت می نویسن! امروز یه رمان سیصد صفحه ای رو تموم کردم، جفنگ خالص بود.
می گم: چی بود حالا؟
می گه: پنهان
نقد
و بررسی کتاب ملت عشق
11 مورد از مهم ترین نقد های ملت عشق
بیشتر
کتاب بخوانیم وسپس نقد کنیم و با هم به گفتگو بنشینیم.
کتاب
ملت عشق نوشته الیف شافاک است که در سال 2010 به چاپ رسیده است شامل دوبخش است یک
بخش مربوط به دیدار شمس و مولوی است و بخش دیگر در زمانه ای نزیک به ما مربوط به
خانواده ای در سال 2008 است.
کتاب«ملت عشق»همانندبعضی دیگر از کتاب ها و رمان های عاشقانه ،اشتباهات
زیادی دارد و مثل بعضی آدما بیجا و اغراق شده  تبلیغ شده است ومانند دسته ای از
نفر سوم از سمت راست، مرحوم #حامد_هاکان

امروز به #حامد_هاکان فکر می کردم. به این که فوت کرد و فراموش شد!هیچکس آیا #هاکان گوش می دهد؟! من طرفدار محسن چاوشی ام ولی به #هاکان خیانت کرده ام! همیشه وقتی که آهنگ هایی که با محسن چاوشی خوانده را گوش می کردم، منتظر بودم خوانِشِ #هاکان تمام شود تا چاوشی بخواند..اگر من در زندگی ام چاوشی نشوم و بشوم #هاکان، آیا فراموش می شوم؟! این ترس چنان خوره به جانم چسبیده..مگر ما آدم های معمولی چه گناهی کرده ایم که در زمان
نفر سوم از سمت راست، مرحوم #حامد_هاکان

امروز به #حامد_هاکان فکر می کردم. به این که فوت کرد و فراموش شد!هیچکس آیا #هاکان گوش می دهد؟! من طرفدار محسن چاوشی ام ولی به #هاکان خیانت کرده ام! همیشه وقتی که آهنگ هایی که با محسن چاوشی خوانده را گوش می کردم، منتظر بودم خوانِشِ #هاکان تمام شود تا چاوشی بخواند..اگر من در زندگی ام چاوشی نشوم و بشوم #هاکان، آیا فراموش می شوم؟! این ترس چنان خوره به جانم چسبیده..مگر ما آدم های معمولی چه گناهی کرده ایم که در زمان
نقد
و بررسی کتاب ملت عشق

بیشتر
کتاب بخوانیم وسپس نقد کنیم و با هم به گفتگو بنشینیم.
کتاب
ملت عشق نوشته الیف شافاک است که در سال 2010 به چاپ رسیده است شامل دوبخش است یک
بخش مربوط به دیدار شمس و مولوی است و بخش دیگر در زمانه ای نزیک به ما مربوط به
خانواده ای در سال 2008 است.
کتاب«ملت عشق»همانندبعضی دیگر از کتاب ها و رمان های عاشقانه ،اشتباهات
زیادی دارد و مثل بعضی آدما بیجا و اغراق شده  تبلیغ شده است ومانند دسته ای ا
کتاب"پدران فرزندان نوه ها"تموم شد،قسمت های تکراری انگشت شماری داشت که اون ها رو مشخص کردم،اون مطالب رو در کتابِ "مکتوب"و"دومین مکتوب"خونده بودم.
این کتاب هم مثل مکتوب و دومین مکتوب برش هایی از کتاب ها و اثرهای دیگر نویسنده ها و برخی نوشته های خودِ پائولوِ.
سفر و کارای بعد از سفر و موقعیت های عجیب غریبی که پیش اومد نذاشت که بتونم زودتر کتاب تموم کنم ولی بلاخره امروز صبح انجامش دادم.
نمیدونم کتاب بعدی برای خوندن چی باشه،با خرید کتاب از تهران و ق
کتاب صوتی ملت عشق اثر الیف شافاک یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های رمان ترکیه، داستانی از دلدادگی و عشق است. ملت عشق در چند سال اخیر بیش از 500 بار به زبان‌های مختلف تجدید چاپ شده است.
نام پرآوازه مولوی یا مولانا جلال الدین رو کسانی که اندک علاقه‌ای به ادبیات داشته باشند، شنیده‌اند و با حکایت شمس و مولانا و دلدادگی این دو نیز آشنا هستند؛ رمان ملت عشق بازآفرینی تازه این دلدادگی است.
آن چه که رمان ملت عشق بسیار چشم گیر و جذاب است نحوه تغییر زاوی
۱.شاید گاهی وقتا حس میکنم هیچ علاقه‌ای به نوشتن ندارم،مخصوصا وبلاگ.با خودم میگم اینهمه چرت و پرت نویسی قراره چه سودی داشته باشه واسم؟ولی بعدش یه حسی مثل دین یا وظیفه میاد رو مخم که غلط کردی :/ تو نویسنده‌ای و این قسمتی از کارای روزانه‌ات باید باشه.هرچقدر با خودم کلنجار میرم نمیتونم به نویسندگی به عنوان یه کار نگاه کنم.اونجوری هستم که از اول بودم،اگه چیزی نوشتم یا کتابی خوندم همش برای لذت بردن از خود اون کار بوده و اگه دل و دماغش رو نداشتم کا
هر چه بر سرت آمد ، 
هرگز تسلیم نا امیدی نشو !
حتی اگر همه‌ی درها هم به رویت بسته شود ،
در پایان او از جایی که هیچکس نمی داند ،
پنجره ای می گشاید ،
هر چند تو ابتدا نمی توانی ببینی .
اما پشت روزنه های تنگ ،
چه بهشت هایی که پنهان است ...
پس شکر کن !
وقتی به مراد خود رسیده باشی ،
شکر کردن آسان است .
اما صوفی کسی ست که حتی 
زمان برآورده نشدن آرزویش هم می تواند شاکر باشد .

ملت عشق 
✍️الیف شافاک

——–| ارائه شده توسط وبسایت متن عاشقانه |—–—
وبلاگ ترجمه

سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب
تهران هم افتتاح شد تا ناشران ایرانی و خارجی تازه‌های نشرشان را در دسترس
مخاطبان قرار دهند. همزمان با این رویداد بزرگ فرهنگی می‌خواهیم از معضلی
به نام «ترجمه‌های موازی» از یک اثر خاص بگوییم که بازار نشر را چنان آشفته
کرده که گاهی تعداد ترجمه‌های فارسی آثار یک نویسنده به علت نبود نظارت بر
روند ترجمه‌ها، دو یا چند برابر کل آثار اوست! گویا بعضی از ناشران به
آثار نویسنده‌های پرفروش خارجی
نقد کتاب «ملت عشق» و «کیمیا خاتون»

نشست
ویژه‌ی شهر کتاب هم‌زمان با روز بزرگداشت مولوی، به بررسی کارنامه‌ی
مولوی‌پژوهی در سال اخیر و دو کتاب «کیمیا: ‌پرورده‌ی حرم مولانا» نوشته‌ی
غلامرضا خاکی و «بی من مرو» نوشته‌ی اعظم نادری درباره‌ی کج‌فهمی‌ها از
زندگی، آثار و افکار شمس و مولانا اختصاص داشت و با ح

دندان لق راباید کشید
الیف شافاک بانوی نویسنده ی ترک  برایم آدم جالبی است.
او توانست  نهضت زنان پیشرو و آزاد را  با شالوده ی جدیدی در داستانهایش رسم وطراحی کند...
آموزه های عمیقی  برای به قدرت رسیدن زنان و رسمیت بخشیدن به  هویت و آزادی زنان در آثارش  وجود دارد.
سوای آنکه به مدل فیلم های ترکیه ای به دنبال  تطهیر ناهنجاری های فرهنگی واجتماعی است ،جنگجوی ماهری است که برای عشق و آرمانهایش جانفشانی می کند .
چهل قانون مولانا بهانه ای بود که الیف شا
دندان لق راباید کشید

الیف شافاک بانوی نویسنده ی ترک  برایم آدم جالبی است.

او توانست  نهضت زنان پیشرو و آزاد را  با شالوده ی جدیدی در داستانهایش رسم وطراحی کند...

آموزه های عمیقی  برای به قدرت رسیدن زنان و رسمیت بخشیدن به  هویت و آزادی زنان در آثارش  وجود دارد.

سوای آنکه به مدل فیلم های ترکیه ای به
دنبال  تطهیر ناهنجاری های فرهنگی واجتماعی
است ،جنگجوی ماهری است که برای عشق و آرمانهایش جانفشانی می کند .

چهل قانون مولانا بهانه ای بود که الیف
ش
وبلاگ ترجمه

سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب
تهران هم افتتاح شد تا ناشران ایرانی و خارجی تازه‌های نشرشان را در دسترس
مخاطبان قرار دهند. همزمان با این رویداد بزرگ فرهنگی می‌خواهیم از معضلی
به نام «ترجمه‌های موازی» از یک اثر خاص بگوییم که بازار نشر را چنان آشفته
کرده که گاهی تعداد ترجمه‌های فارسی آثار یک نویسنده به علت نبود نظارت بر
روند ترجمه‌ها، دو یا چند برابر کل آثار اوست! گویا بعضی از ناشران به
آثار نویسنده‌های پرفروش خارجی
نقد و بررسی کتاب ملت عشق

بیشتر کتاب بخوانیم وسپس نقد کنیم و با هم به گفتگو بنشینیم.
کتاب ملت عشق نوشته الیف شافاک است که در سال 2010 به چاپ رسیده است شامل دوبخش است یک بخش مربوط به دیدار شمس و مولوی است و بخش دیگر در زمانه ای نزیک به ما مربوط به خانواده ای در سال 2008 است.
کتاب«ملت عشق»همانندبعضی دیگر از کتاب ها و رمان های عاشقانه ،اشتباهات زیادی دارد و مثل بعضی آدما بیجا و اغراق شده  تبلیغ شده است ومانند دسته ای
نقد کتابنامناسبویژه ها
نقد کتاب سه دختر حوا : مهم نیست سکوت کنی تا کسی بمیرد، خودت را به بی­ خیالی بزنی و دفاع نکنی تا به خاطر تو آبروی کسی برود، مهم این است که راحت باشی.

نقد کتاب سه دختر حوا ، نویسنده الیف شافاک
خلاصه کتاب:
کتاب سه دختر حوا داستان دختری به نام پری است که در ترکیه زندگی می کند،
مادرش مسلمانی متعصب و پدرش لاابالی است.
برادرانش هم همین طور، با افکاری متفاوت اند!
در خانه پری درگیری لفظی جریان دارد و خبری از محبت بین والدین نیست،
بارداری می‌تواند شبیه یک سفر هوایی باشد. فرقی هم نمی‌کند
چه مقدار از مسیر را گذرانده باشی. و آسمان شهر مبدأ چقدر آفتابی و بدون ابر بوده
باشد.
درست از لحظه‌ای که دکترت در آخرین ویزیت با کمی اضطراب که
ناشیانه سعی در مخفی کردن آن دارد، یک آزمایش برایت می‌نویسد همین الان برو
آزمایشگاه و بگو اورژانسی و جواب را سریع به من بگو، و بعد روی کاغذ دیگری برگه
پذیرش بیمارستان می‌نویسد، ابرهای تیره پشت پنجره‌های کوچک هواپیما تجمع می‌کنند.
صدای خلبان
بارداری می‌تواند شبیه یک سفر هوایی باشد. فرقی هم نمی‌کند
چه مقدار از مسیر را گذرانده باشی. و آسمان شهر مبدأ چقدر آفتابی و بدون ابر بوده
باشد.

درست از لحظه‌ای که دکترت در آخرین ویزیت با کمی اضطراب که
ناشیانه سعی در مخفی کردن آن دارد، یک آزمایش برایت می‌نویسد همین الان برو
آزمایشگاه و بگو اورژانسی و جواب را سریع به من بگو، و بعد روی کاغذ دیگری برگه
پذیرش بیمارستان می‌نویسد، ابرهای تیره پشت پنجره‌های کوچک هواپیما تجمع می‌کنند.

صدای خلبان
نام نویسنده: الیف شافاک (ترکیه)
...
"الا روبنشتاین"، دستیار ویراستار، همسر دیوید و مادر سه فرزند است که کتاب ملت عشق با نویسندگی "عزیز زاهارا" جهت مطالعه و ویراستاری در اختیارش قرار گرفته است.
اِلا که در زمان مطالعه کتاب ملت عشق با دختر بزرگترش سر مساله ازدواجش اختلاف نظر دارد و مخالف فرد انتخابی دخترش است با تماس با نامزد ژانت( دخترش) موجب دلخوری دختر و همسرش شده و از طرف آنها طرد میشود.
الا که زندگی زناشویی ناموفقی را تجربه میکند، طرد شدن از سم
چادرم را میان مانتوهای خنک و رنگی تابستانی کمد آرایشگاه
آویزان می‌کنم و از روی قبضم خانم شروین را پیدا می‌کنم. خانم شروین شبیه یکی از
هنرپیشه‌های امریکایی است که اسمش یادم نیست. از آن تپل مهربون‌های سفید چشم رنگی
که عشقم از دهانش نمی‌افتد و تو فقط همان مرتبه اول تردید می‌کنی که چرا باید عشق
این زن بوده باشی. چون زنان دیگر هم به همین صفت خوانده می‌شوند.
خانم شروین مهربان کاتالوگ رنگ را مقابلم باز می‌کند و خیلی
از رنگ‌هایی که انتخاب کرده
چادرم را میان مانتوهای خنک و رنگی تابستانی کمد آرایشگاه
آویزان می‌کنم و از روی قبضم خانم شروین را پیدا می‌کنم. خانم شروین شبیه یکی از
هنرپیشه‌های امریکایی است که اسمش یادم نیست. از آن تپل مهربون‌های سفید چشم رنگی
که عشقم از دهانش نمی‌افتد و تو فقط همان مرتبه اول تردید می‌کنی که چرا باید عشق
این زن بوده باشی. چون زنان دیگر هم به همین صفت خوانده می‌شوند.

خانم شروین مهربان کاتالوگ رنگ را مقابلم باز می‌کند و خیلی
از رنگ‌هایی که انتخاب کرده

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها