نتایج جستجو برای عبارت :

دنیای سوفی (یوستین گوردر)

معرفی کتاب «دنیای سوفی»

دنیای سوفی (به نروژی: Sofies verden) یک رمان فلسفی اثر یاستین گوردر
نویسنده نروژی است که چاپ اول آن در سال ۱۹۹۱ میلادی در نروژ منتشر شد. این
اثر، داستانی است که تاریخ فلسفه را به زبانی ساده تشریح می‌کند. این کتاب
تاکنون به ۵۴ زبان برگردانده شده و توجه همگان را به خود جلب کرده است.
 کتاب با روایت سوم شخص به ماجراهای «سوفی آموندسن»، دختر چهارده سالهٔ نروژی می‌پردازد که با مادرش زندگی می‌کند.
 در
ابتدای داستان،
یکی از بخش های جالب وب سایت time.ir بخش معرفی کتاب است. در این قسمت می توانید در مورد کتاب هایی بخوانید که شهرت جهانی دارند و بسیار محبوب اند. رمان دنیای سوفی یکی از کتاب هایی است که خواندن آن به هر کسی پیشنهاد می شود. در معرفی کتاب آمده است؛
دنیای سوفی (به نروژی: Sofies verden) یک رمان فلسفی اثر یاستین گوردر نویسنده نروژی است که چاپ اول آن در سال ۱۹۹۱ میلادی در نروژ منتشر شد. این کتاب تاکنون به ۵۴ زبان برگردانده شده و توجه همگان را به خود جلب کرده است.
کتا
دانستنی؟
آیامیدانید؟ احتمال دارد درسال 6000میلادی علم به حدی پیشرفت كند كه خودرو ها دیگر استفاده نشوند و انسان توسط موج برروی زمین باسرعت بالا حركت كند!!!!!!!!!!
آیامیدانید؟ ترانزیستور قطعه ای الكترونیكی است كه توسط این قطعه انقلابی درجهان ایجادشد وباعث بوجود آمدن عصر اطلاعات وارتباطات شد.تمام وسایل الكترونیكی ارتباطی برای ایجاد ودریافت امواج ازاین قطعه استفاده میكنند.
آیامیدانید؟اگر از زمین فراتر وبسیار زیاد دور شویم  آسمان ها را به صورت
کتاب «دنیای سوفی» یک رمان خودآموز است با طرح و موضوعی گیرا و دلنشین درباره هستی که در سراسر جهان با استقبال چشمگیری روبرو شده است.
کتاب «دنیای سوفی» تاکنون به ۵۹ زبان برگردانده شده و علاوه بر نوجوانان توجه بزرگسالان را هم به خود جلب کرده است.
رمان با نام سوفی آموندسن دختر نروژی تقریبا پانزده ساله آغاز می‌شود. سوفی یک سری نامه‌های عجیب و غریب از فردی ناشناس دریافت می‌کند. نامه‌ها برای او فرستاده می‌شود ولی شخص دیگری به نام هیلد مولر را مور
ردیف

نام کتاب

نویسنده/ مترجم

انتشارات

1

تسلی بخشی های فلسفه

آلن دوباتن/ ترجمه عرفان ثابتی

ققنوس

2

دنیای سوفی

یوستین گوردر/ ترجمه حسن کامشاد

نیلوفر

3

فلسفه در 30 روز

دومینیک ژانیکو/ ترجمه علیرضا حسن پور

موسسه انتشارات فلسفه

4

گفتگو با دخترم درباره فلسفه

ترجمه مهدی ضرغامیان

آفرینگان

5

تاریخ فلسفه

ترجمه سانار توتونچی

زرین کلکل آفتاب

6

تاریخچه کوتاهی از فلسفه

نایجل واربرتون/ مریم تقدیسی

ققنوس

7

فلسفه برای نوآموزان

شارون ام. کا
روایتی از کتاب‌های نوجوانانه‌ای که آقا در نمایشگاه کتاب، درباره‌شان صحبت کردند
«بی‌بال‌پریدن» را خوانده‌اید؟ همان‌کتاب کم‌حجم و صمیمی مرحوم «قیصر امین‌پور» که در ظاهر مجموعه‌ای نثر ادبی است و در باطن، مجموعه‌‌متنی تأمل‌برانگیز و معرفتی. آن‌جا دوروایت پی‌درپی وجود دارد از «کتاب‌هایی که شبیه آدم‌ها هستند» و «آدم‌هایی که شبیه کتاب‌ها هستند». امسال، در سی‌ودومین‌نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، کسی که به قول بی‌بال‌پریدن «
یادم نیست چند سال پیش بود که دوست قدیمی‌ام احمد، به مناسبت تولدم کتاب راز فال ورق را به من هدیه داد. الان توی تاکسی نشسته ام وگرنه اگر در منزل بودم حتما سراغ کتابخانه میرفتم و دنبال یادداشت و احیانا تاریخ زیرش می‌گشتم و قید می‌کردم.
راز فال ورق برای آن روزهای من کمی ساختار شکنانه بود. اولین اشکال همین اسم کتاب بود. من نه با ورق میانه خوبی داشتم و نه با فال. نه خانواده‌ام اهل‌ ورق‌بازی بودند و نه خودم به فال اعتقاد داشتم. اما خب به دو دلیل کتا
یا مفرج الهموم

البته که شاید پست های طولانی رو دوست نداشته باشید به اندازه کوتاه ها، که طبیعی هم هست، پست های کوتاه مثل یه شکلات کوچولو میمونن. آدم راحت میخوردشون ، اما دلم خواست از این پست بلند ها بذارم همه چیزایی که میخوام تیکه تیکه بگم ویکدفعه باهم بگم!

1: دیروز شروع کردم به خوندن "دنیای سوفی" به مناسبتِ زادروزِ "یاستین گوردر" (نویسنده اش) :))
همچین آدم مناسبت شناسی ام. بله !
دنیای سوفی یه رمانه در مورد تاریخچه فلسفه. من این کتابو فک کنم

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها